Zasady dobrego zdrowia

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zdrowie jest jedną z tych rzeczy, którą człowiek chciałby zachować przy sobie jak najdłużej. Jeżeli człowiek przestrzega pewnych zasad staje się to możliwe. Zatem czas przejść do zasad dobrego zdrowia.

1. Higiena osobista

Częsta zmiana bielizny i ubrań, regularne mycie się, mycie włosów oraz zębów na duży wpływ na zdrowie człowieka

2. Odżywianie się

Prawidłowa dieta ma nieoceniony wpływ na zdrowie. Należy ograniczyć spożywanie tłuszczów zwierzęcych i zastąpić je roślinnymi należy również unikać produktów wysoko przetworzonych, a w ich miejsce spożywać warzywa i owoce pozytywnie wpływające na zdrowie.

3. Walka ze stresem

Stres może być zarówno wrogiem jak i przyjacielem. Negatywny stres paraliżuje człowiek ze strachu zapomina wszystkiego i nie potrafi wykonywać najprostszych czynności, które dawnej mógłby wykonać ’ z zamkniętymi oczyma’ taki stres źle wpływa na zdrowie i może się przerodzić w stany lękowe, a nawet depresje. Natomiast stres pozytywny ułatwia człowiekowi funkcjonowanie wykonuje on powierzone mu zadania lepiej i solidniej. W przeciwieństwie do stresu negatywnego z którym należy walczyć stres pozytywny ma dobry wpływ na zdrowie i tylko pomaga człowiekowi.

4. Aktywność fizyczna

Zdrowie i aktywność fizyczna zawsze idą w parze osoba aktywna fizyczne zawsze będzie zdrowsza od osoby siedzącej w domu na kanapie, której jedynym wysiłkiem jest trzymanie pilota lub myszki od komputera. Aktywność fizyczna zapobiega otyłości, która może być przyczyną wielu chorób, wspomaga pracę serca, odporność organizmu i wspomaga prace naczyń krwionośnych jednym słowem samo zdrowie.

5. Wyeliminowanie złych nałogów

Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu czy branie narkotyków bardzo źle wpływa na zdrowie. Jeśli jesteśmy w 'szponach’ któregoś z tych ( bądź innych ) nałogów powinniśmy jak najszybciej dążyć do ich eliminacji. Spożywanie dużej ilości kawy czy wieczne siedzenie przed telewizorem , komputerem również zalicza się do złych nałogów pogarszających nasze zdrowie.

6. Życzliwość i szczęście

Osoba zdrowa powinna być szczęśliwa i życzliwa dla innych niby mała rzecz jednak na znaczenie i wpływ na nasze zdrowie. Osoba konfliktowa żyje w wiecznym stresie i jest na drodze wojennej z większością sąsiadów czy współpracowników. Takie podejście i styl bycia jest nieprawidłowy i należy go jak najszybciej zmienić.

Zdrowie mamy tylko jedno i dlatego należy o nie dbać powyższe zasady nie są 100% gwarantem zdrowia, ale wspomagają człowieka w jego utrzymaniu.

Wasze komentarze:

  1. dodałbym do tego jeszcze jedzenie kilka razy dziennie ale w bardzo małych dawkach – zwieksza sie metabolizm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *