Przyszłość mobilnego Internetu – co nas czeka?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jeszcze niedawno można było pomarzyć o korzystaniu z internetu, gdzie tylko się chce np. w pociągu, na uczelni, w parku itp. za rozsądną cenę. Odkąd jednak na rynku pojawił się internet mobilny taka możliwość istnieje. Na początku ceny internetu mobilnego znacznie przewyższały ceny internetu stacjonarnego. Teraz firmy prześcigają się ze swoimi ofertami i ceny są coraz niższe. Coraz więcej Polaków chętnie korzysta z mobilnego internetu. Możliwość sprawdzenia poczty, wiadomości, czy skorzystania z przeglądarki internetowej używając telefonu jest dla użytkowników bardzo kusząca i atrakcyjna.

Poza tym coraz więcej osób posiada smartphony i inne urządzenia, które za pomocą systemu Apple, Android, czy mobilnej wersji Windowsa umożliwiają surfowanie po Internecie. Jak pokazują statystyki prawie 20 % Polaków posiada Smartphony. Większość z tych osób regularnie korzysta z internetu mobilnego.

W sumie z mobilnego internetu korzysta już 5, 5 miliona Polaków. W ciągu dwóch lat (od 2010 roku do 2012 roku) liczba Polaków korzystających z mobilnego internetu wzrosła sześciokrotnie. Również według statystyk najczęściej z internetu mobilnego korzystają młodzi ludzie w wieku od 15 do 34 lat.

Zazwyczaj to są ludzie bogaci oraz uczniowie i studenci. Według przedsiębiorstwa Morgan Stanley w ciągu kolejnych pięciu lat liczba użytkowników korzystających z mobilnego internetu będzie wyższa od liczby użytkowników korzystających z internetu stacjonarnego.

Jeden komentarz

  1. Witam,
    jeszcze długo w Polsce ludzie bedą stawiać na „skróty”. Ze względu na koszty – podłączenie się pod kogoś, darmowe/pirackie aplikacje, i tym podobne. Niestety, to oznacza, że używający internet albo będą mieli dostęp do czysto komercyjnych informacji (plug-ins, sponsorships) czy tak okrojonej oferty, że dostępność mobilnego Internetu będzie służyć ogłupianiu, mówiąc krótko. Przykład płatna telewizja.
    Apple store nie ma nawet polskiego sklepu, mimo,że są wersje polskie applikacji. Ja kupiłam tam OOTH (nie chce podawać nazwy ze względu na posądzenie o spam), aplikacje do wybory przedmiotów, ludzi z grup, (do szkoły)i ta apilkacja ma polska wersje. Jak wiele innych kosztuje tą najniższą Apple cenę 69 p, co przekłada się na jakieś 3.5 zł. NIe sadzę, zeby polski market chciał czy mógł fiansowo korzystać z wszystkich możliwości dostępnego Internetu prze jakieś 7-8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *