Jak bezpiecznie płacić za zakupy przez Internet? Garść porad

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zakupy w sieci stają się coraz bardziej popularne. Według statystyk, co trzeci Polak kupuje rzez Internet. Pewnie jeszcze więcej osób kupowałoby przez Internet, ale mają obawy, co do bezpieczeństwa transakcji, że ich konto bankowe dostanie się w niepowołane ręce. Oczywiście istnieje takie ryzyko, ale trzymając się pewnych zasad można je zminimalizować. Form płacenia za zakupy w sieci jest kilka. Osoby, które obawiają się płacenia przez Internet mogą skorzystać z opcji „ za pobraniem”. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form.

Za paczkę płaci się listonoszowi. Niestety trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, które obejmują również prowizję dla poczty. Druga opcja to przelew. Osoby, które mają bankowe konto internetowe mogą zrobić przelew internetowy, zaś osoby nieposiadające konta mogą zlecić przelew w banku lub na poczcie.

Trzeci wariant to karta płatnicza. Można zapłacić kartą debetową lub kredytową. Wybierając opcję karta płatnicza zostajemy przekierowani na serwis zajmujący się rozliczeniami. Tam też należy wypełnić formularz takimi danymi jak: numer karty, data ważności i kod. Jeszcze inna opcja to karta przepłacona, którą doładowuje się tak jak telefon na kartę.

Można także skorzystać z opcji szybkich transferów. Nie trzeba wówczas wpisywać danych sprzedawcy, wystarczy dodać produkt do wirtualnego koszyka i kupujący otrzymuje wypełniony formularz. Istnieje także opcja zapłacenia za pomocą serwisu PayPal. Użytkownik rejestruje się na tym serwisie i podaje dane swojej karty.

Następnie wpisuje kwotę, jaką chce zapłacić oraz adres e-mail sprzedawcy. Jak widać jest sporo możliwości zapłaty za produkt i nie jest to tak nie bezpieczne, ale trzeba oczywiście przestrzegać odpowiednich zasad bezpieczeństwa.